Вхід для користувачів
 
8 листопада 2010

Всеукраїнський рейтинг КНИЖКА РОКУ - 2010

Всеукраїнський рейтинг КНИЖКА РОКУ - 2010

 

 

 

XІІ Всеукраїнський рейтинґ «Книжка року ’2010»

організатори:

Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка Національної Академії наук України;

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова;

Фонд сприяння розвитку мистецтв;

Газета «Україна молода»;

Центр рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»

 

Пр.Героїв Сталінграду, 20-А, к.200, Київ-210, 04210  тел. (044) 414-44-51 begin_of_the_skype_highlighting              (044) 414-44-51      end_of_the_skype_highlighting  E-mail: rodyk@meta.ua 

 

 

Всеукраїнський рейтинг КНИЖКА РОКУ

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» заснований 1999 року і щорічно визначає кращі книжки, видані в Україні. Успіх проекту дозволив перетворити його на щорічну загальнонаціональну повномасштабну рейтингову акцію, яка триває впродовж цілого року.

«Книжка року» дозволяє: вияскравити, урельєфнити безперечні щорічні здобутки українського книжництва; детонувати у масовій свідомості резонанс коректного зіставлення цих здобутків з російськими аналогами (це надзвичайно важливо в умовах панування на українському ринку продукції російських видавницв); створити новітні орієнтири національної гордости.

            Експертами рейтингу є провідні книгознавці, критики, вчені-гуманітарії, відомі письменники, політологи різної естетичної та ідеологічної орієнтації, журналісти та редактори популярних періодичних видань, культурологи, народні депутати, керівники відповідних державних установ (усього близько 100 осіб. Детальна інформація, а також оцінки експертів — на сайті: http://www.bukvoid.com.ua/). Експертна рада визначає кращі книжки вітчизняного видавничого асортименту поточного року в 7-ти номінаціях (кожна має три підномінації), що відповідають основним секторам українського книжкового ринку.

Декотрі незалежні пресові оцінки діяльності рейтингової акції «Книжка року»:

 • «Рейтинг популярности (не авторов даже – издательств!) – событие национального масштаба».Власть и политика. 8.03.2002.
 • «Книжка року», «Книжник-Ревю» — ці проекти круто загвинтили український читаючий соціум». —Література плюс. 2001, №2.
 • «Рейтинги — вещь весьма своеобразная. Есть такие, которым доверять нельзя. Есть и другие — авторитетные, опирающиеся на прозрачную процедуру оценки, на мнения солидных экспертов и имеющие солидный стаж. Именно к последним относится Всеукраинская акция «Книжка года». — Киевский телеграф. 24.11.2003.
 • «Книжка року» — поки що одноосібний український «Оскар» у галузі книжкового бізнесу». — ПіК. 13.02.2004.
 • «Поза сумнівом, «Книжка року» — найбільш очікувана подія в нашому літературному житті». — Урядовий кур’єр. 05.03.2004.
 • «Акція «Книжка року» під гаслом «Читайте книжки, що стали подією» утримує суспільство від девальвації цінностей». — День, 12.03.2005.
 •  «Книга года» способствует формированию хорошего литературного вкуса и моды на украинскую книгу».  —CosmoLady, 2005, №4.

Заключний етап акції — вручення премій за жанровими номінаціями — завжди стає важливою подією в суспільному житті України.  У церемонії щороку беруть участь 500-600 запрошених, серед яких представники уряду, ВРУ, ділових кіл, ЗМІ. На церемонії також завжди присутні представники дипломатичних корпусів багатьох країн світу, що представлені в Україні.

Урочисті  церемонії вшанування лавреатів відбуваються в престижних залах, як от: Будинок прийняттів Кабінету міністрів України, Український дім, Колонний зал ім.Лисенка Національної філармонії України, Київський державний театр оперети. Ведучими виступають відомі телеведучі й актори — Юрій Макаров, Ольга Герасим’юк, Марія Бурмака, Андрій Середа, Олександр Ірванець та ін.

 

З Положення про ХІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року2010»

Номінаційне поле

Об’єктом рейтинґового дослідження «Книжка року’2010» є повний репертуар книжок, випущених від грудня 2009-го до листопада 2100-го року українськими видавцями самостійно або у співпраці з іноземними партнерами. Весь асортимент оцінюється в семиномінаціях, кожна з яких ділиться на підномінації відповідно до хронології або суміжної тематики.

 

 

 1.  

ХРЕСТОМАТІЯ

 • українська та зарубіжна художня класика
 • літературознавство
 • критика / біографії / мемуари
 1.  

КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО

 • сучасна українська проза / есеїстка / драматургія
 • жанрова література (детектив, фантастика, любовний роман тощо)
 • зарубіжна проза / есеїстка / драматургія
 • сучасна поезія / афористика
 1.  

СОФІЯ

 • зарубіжна гуманітаристика
 • вітчизняна гуманітаристика
 1.  

ОБРІЇ

 • науково-популярна література
 • спеціальна література
 • енциклопедичні та довідкові видання
 1.  

МИНУВШИНА

 • науково-популярні видання
 • дослідження, документи
 • біографії, мемуари
 1.  

ДИТЯЧЕ СВЯТО

 • книжки для малечі
 • твори для школярів та підлітків
 • пізнавальна література
 1.  

ВІЗИТІВКА

 • мистецтво
 • етнографія
 • краєзнавча і туристична література

Формування повних номінаційних списків

Повні списки кожної з 7-ми номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел:

 • пропозицій видавців;
 • бібліографії Національної парламентської бібліотеки;
 • асортименту книгарень.

Експерти

Рейтинґування здійснюють по 15-20 експертів-фахівців у кожній номінації.

Аби запобігти конфлікту інтересів, експерти не голосують за книжки, до видання яких вони причетні як автори, перекладачі, укладачі, або брали безпосередню участь у їхньому фінансуванні.

Критерії оцінювання

Експерти оцінюють книжки синкретично, тобто, у неподільності таких параметрів:

 • Якість тексту / новизна твору / ориґінальність проекту
 • Художньо-технічний рівень підготовкивидання; якість редактури, впорядкування, довідкового апарату
 • Актуальність появи даного твору на книжковому ринку.

Експерти оцінюють повний номінаційний список, визначаючи по 14 кращих видань у кожній з підномінацій. Персональні експертні оцінки зводяться до гіт-параду за такою шкалою балів:

 

 

Місце

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Бали

128

96

64

48

32

24

16

12

8

6

4

3

2

1

Книжки, що перемогли у Конкурсі Форуму видавців, а також видання, відзначені як Гран-прі на виставках «Світ книги» (Харків), «Книжковий світ» (Київ), «Зелена хвиля» (Одеса) та «Книжковий Миколай» (Ужгород) додатково дістають 128 балів.

Організація роботи експертів

Організатори ХІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2010» забезпечують вільний доступ експертів до наявних в оргкомітеті книжок, що входять до повних номінаційних списків. За неможливість ознайомлення експертів з книжками-претендентами, не надісланими видавцями, організатори відповідальности не несуть.

Проміжне оцінювання відбувається з визначення «Лідерів літа»

Остаточне оцінювання річного асортименту відбувається упродовж узгодженого з експертами тижня на початку січня. Уся статистика рейтинґування в повному обсязі (хто з експертів за які книжки голосував) публікується на сайті «Буквоїд».

Ґран-пріХІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2010» визначається шляхом персонального голосування усіх експертів за коротким списком із 10-ти претендентів, укладених з книжок, які набрали найбільшу кількість балів під час остаточного експертного опитування. Кожен експерт позначає в списку одну позицію. Переможець визначається простою більшістю поданих голосів.

Відзнаки

Книжки, що потрапили до Коротких списків (сім кращих у кожній підномінації), одержують відповідні Сертифікати. Книжки, що посіли перші місця у своїх підномінаціях, нагороджуються іменними Дипломами. Так само Дипломом нагороджується Краща серія року. Настільною динамічною скульптурою «Видавничий імідж» нагороджується краще видавництво року (за статистичним підсумком номінованих книжок цього видавництва). Видання–володар Ґран-прі дістає відзнаку у вигляді настільної Піраміди успіху з декоративно-коштовного каменю.

Щороку передбачені неофіційні спеціальні призи та відзнаки.

PR-підтримка

Організатори забезпечують промоцію акції «Книжка року’2010» у такому обсязі:

 • короткі списки та списки переможців рейтинґу публікуватимуться на сторінках інформаційних партнерів: у ґазетах «Україна молода», «Дзеркало тижня», «День»,  «Газета по-українськи», «Критика», «Високий замок», «Вечірній Київ», «Українська літературна газета», «Літературна Україна», «Метро»; в журналах «Сучасність», «Радуга», «Кур’єр Кривбасу», «Дніпро», «Київська Русь», «Бібліотечна планета»; на сайті «Буквоїд»;
 • церемонія нагородження висвітлюватиметься нашими інформаційними партнерами – теле- та радіоканалами: 5 канал, 1+1, СТБ, ICTV, Ера; Радіо «Свобода», УР-1, «Культура» та «Ера-ФМ»;
 • згідно рекомендації Міністерства культури і мистецтв України (№12-5319/18 від 17.10.2002 р.) при формуванні репертуару «Української бібліотечної серії» (державна програма централізованої закупівлі книжок для бібліотек) перевага надаватиметься книжкам-переможцям «Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року».

 

СПИСОК експертів ХІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2010» за абеткою:

 

 

 

 1.  

АЛЕКСАНДРОВА Олена

Головний бібліотекар Національної Парламентської бібліотеки

 1.  

АНДРУСЯК Іван

Поет, літературний критик

 1.  

АНТИПОВИЧ Тарас

Письменник, заступник головного редактора журналу «Сучасність»

 1.  

АФОНІН Олександр

Президент Української асоціації видавців

 1.  

БАБІЙ Галина

Ведуча програм Національної радіокомпанії України: «Ера» – радіо на «Промені»

 1.  

БІЛЕНКО Галина

Заступник редактора журналу «Радуга»

 1.  

БІЛОКІНЬ Сергій

Старший науковий працівник Інституту історії України НАНУ

 1.  

БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ Наталка

Поет, редактор відділу журналу «Українська культура»

 1.  

БОБРО Андрій

Заступник начальника Управління зв’язків з громадськістю КМУ 

 1.  

БОГУСЛАВСЬКА Анастасія

Журналіст газети «Україна молода»

 1.  

БОНДАРЕНКО Станіслав

Поет, книжковий оглядач газети «Киевские ведомости»

 1.  

БРИНИХ Михайло

Літературний критик, письменник

 1.  

ВАСИЛЬЄВ Сергій

Оглядач з питань культури газети «Коммерсант-Weekеnd»

 1.  

ВОЙТЕНКО Володимир

Головний редактор журналу «КІNО-КОЛО»

 1.  

ВОЛОДАРСЬКИЙ Юрій

Книжковий оглядач журналу «ШО»

 1.  

ВОРОНИНА Леся

Письменник, радіожурналіст

 1.  

ГАБОР Василь

Письменник, літературознавець,

 1.  

ГАВРИЛОВА Юка

Журналіст, літагент

 1.  

ГАВРОШ Олександр

Літератор, власкор газети «Україна молода»

 1.  

ГАЛЬЧЕНКО Сергій

Заступник директора Інституту літератури НАНУ

 1.  

ГЕРАСИМЕНКО Ніна

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ГЕРАСИМЧУК Лесь

Культуролог, літератор

 1.  

ГЛІБЧУК Уляна

Редактор відділу критики журналу «Україна»

 1.  

ГОЛОВАТА Лариса

Заступник директора Львівської наукової бібліотеки ім.В.Стефаника

 1.  

ГОПАНЧУК Ірина

Доцент кафедри  слов‘янської філології КиМУ

 1.  

ГОРБАЧОВ Дмитро

Професор Інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого

 1.  

ГРАБАР Сергій

Письменник

 1.  

ГУНДОРОВА Тамара

Член-кореспондент Академік наук, завідувач відділу Теорії літератури Інституту літератури НАНУ

 1.  

ДАНИЛЕНКО Володимир

Письменник, літературний критик

 1.  

ДЕМСЬКА-БУДЗУЛЯК Леся

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ДИКАНЬ Костянтин

Віце-президент Інститут екомоніторинґу і ресурсозберігання

 1.  

ДОНІЙ Олесь

Народний депутат України

 1.  

ДУДКО Віктор

Ст. науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ЄМЕЦЬ-ДОБРОНОСОВА Юлія

Літературознавець, доцент Державної академії житлово-комунального господарства

 1.  

ЄШКІЛЄВ Володимир

Культуролог, письменник

 1.  

ЖЕЖЕРА Віталій

Есеїст, оглядач газети ВР України «Голос України»

 1.  

ЖУЛИНСЬКИЙ Микола

Академік, директор Інституту літератури НАНУ

 1.  

ЗАВГОРОДНІЙ Юрій

Літератор

 1.  

ЗАХАРКІН

Науковий працівник Інституту літератури НАНУ

 1.  

КВІТ Сергій

Президент НаУКМА

 1.  

КЛИМЕНКО Борис

Філолог, журналіст «РадіоФранс інтернасьональ EFE»

 1.  

КЛИМЕНКО Валентина

Заступник головного редактора газети «Україна молода»

 1.  

КОВАЛЕНКО Сергій

Історик

 1.  

КОВАЛИНСЬКИЙ Віталій

Науковий співробітник Музею історії Києва

 1.  

КОВАЛЬСЬКИЙ Юрій

Головний редактор журналу «Радуга»

 1.  

КОВАЛЬЧУК Галина

Заввідділом стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 1.  

КОКОТЮХА Андрій

Письменник, журналіст

 1.  

КОЧЕВИХ Олег

Завідувач відділу культури журналу «Україна»

 1.  

КРАСЮК Олександер

Культуролог, перекладач

 1.  

КРЕКОТЕНЬ Ольга

Помічник аташе з питань культури Посольства США

 1.  

КРИВДА Наталія

Викладач філософії Київського Національного університету ім.Шевченка

 1.  

КРУЛІКОВСЬКИЙ Юрій

Директор Фонду сприяння розвитку мистецтв

 1.  

КУЗАН Василь

Письменник, начальник райвідділу культури на Закарпатті

 1.  

КУЛЬЧИЦЬКИЙ Станіслав

Заступник директора Інституту історії України НАНУ

 1.  

ЛОГУШ Тетяна

Президент міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця»

 1.  

МАЛАКОВ Дмитро

Заступник директора з наукової роботи Музей історії Києва

 1.  

МАЛИК Галина

Дитяча письменниця

 1.  

МЕЛЬНИК Віктор

Власний кореспондент газети «Україна молода»

 1.  

МЕНЗАТЮК Зірка

Письменниця

 1.  

МИКИТЕНКО Юрій

Головний редактор журналу «Всесвіт», доктор філософії (літературознавство)

 1.  

МИХЕД Павло

Провідний науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

МОВЧАН Раїса

Старший науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

МОЙСЕЇВ Ігор

Шеф-редактор тижневика «Зарубіжна література», викладач Києво-Могилянської академії

 1.  

НАЗАРЕНКО Михайло

Письменник, викладач Київського Національного університету

 1.  

НАХЛІК Євген

Директор Львівського відділення Інституту літератури НАНУ

 1.  

ОГАР Емілія

Доцент Української Академії друкарства

 1.  

ПАВЛЮК Ігор

Письменник, науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ПАНЧЕНКО Володимир

Літературознавець, професор Києво-Могилянської академії

 1.  

ПРОЛЄЄВ Сергій

Президент Українського філософського фонду

 1.  

ПОЛІНЕНКО Вікторія

Науковий співробітник Державного центру театрального мистецтва ім.Курбаса

 1.  

РОДИК Костянтин

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

РОДІНА Галина

Директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»

 1.  

РОДІНА Олена

Літературний редактор журналу «Bazaar»

 1.  

РОЗДОБУДЬКО Ірен

Письменник

 1.  

РОЗУМНИЙ Максим

Радник віце-прем‘єр-міністра з гуманітарних питань

 1.  

РУДЗИЦЬКИЙ Артур

Президент Української секції Асоціації європейських журналістів - АЄЖ

 1.  

СЕМКІВ Ростислав

Доцент кафедри філології Києво-Могилянської академії

 1.  

СИДОРЖЕВСЬКИЙ Михайло

Головний редактор «Української літературної газети»

 1.  

СТРІШЕНЕЦЬ Надія

Керівник Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 1.  

СТЕФАНОВА Галина

Актриса

 1.  

СТУС Дмитро

Головний редактор журналу «Київська Русь»

 1.  

СУЛИМА Микола

Заступник директора Інституту літератури НАНУ

 1.  

ТАРАН Людмила

Оглядач газети«Вечірній Київ»

 1.  

ТАРНАШИНСЬКА Людмила

Старший науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ТИМОШИК Микола

Завідувач кафедри видавничої справи та редагування Київського Національного університету ім.Т.Шевченка

 1.  

ФЕДАКА Сергій

Професор історії Ужгородського університету

 1.  

ФЕДЮК Тарас

Поет, віце-президент Асоціації українських письменників

 1.  

ЦИМБАЛ Ярина

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

ЧЕКАН Юрій

Мистецтвознавець, головний редактор газети «Час»

 1.  

ЧЕРНЯВСЬКА-НАБОКА Інна

Книжковий рецензент «Радіо «Свобода»

 1.  

ШКЛЯР Василь

Заступник голови Національної Спілки письменників

 1.  

ШЛІПЧЕНКО Світлана

Старший науковий працівник Інституту філософії НАНУ

 1.  

ЩОТКІНА Катерина

Заввідділу культури газети «Дзеркало тижня»

 

СПИСОК експертів ХІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2010» за номінаціями:

 

ХРЕСТОМАТІЯ

 

 

 1.  

Сергій ГАЛЬЧЕНКО

Заступник директора Інституту літератури НАНУ

 1.  

Уляна ГЛІБЧУК

Редактор відділу критики журналу «Україна»

 1.  

Тамара ГУНДОРОВА

Член-кореспондент Академік наук, завідувач відділу Теорії літератури Інституту літератури НАНУ

 1.  

Леся ДЕМСЬКА-БУДЗУЛЯК

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Микола ЖУЛИНСЬКИЙ

Академік, директор Інституту літератури НАНУ

 1.  

Борис КЛИМЕНКО

Філолог, журналіст «РадіоФранс інтернасьональ EFE»

 1.  

Ольга КРЕКОТЕНЬ

Помічник аташе з питань культури Посольства США

 1.  

Юрій МИКИТЕНКО

Головний редактор журналу «Всесвіт», доктор філософії (літературознавство)

 1.  

Павло МИХЕД

Провідний науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Раїса МОВЧАН

Старший науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Ігор МОЙСЕЇВ

Шеф-редактор тижневика «Зарубіжна література», викладач Києво-Могилянської академії

 1.  

Михайло НАЗАРЕНКО

Письменник, викладач Київського Національного університету

 1.  

Євген НАХЛІК

Директор Львівського відділення Інституту літератури НАНУ

 1.  

Володимир ПАНЧЕНКО

Літературознавець, професор Києво-Могилянської академії

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Микола СУЛИМА

Заступник директора Інституту літератури НАНУ

 1.  

Людмила ТАРНАШИНСЬКА

Старший науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Василь ШКЛЯР

Заступник голови Національної Спілки письменників

 1.  

Катерина ЩОТКІНА

Заввідділу культури газети «Дзеркало тижня»

 

КРАСНЕ ПИСЬМЕНСТВО

 

 

 1.  

Іван АНДРУСЯК

Поет, літературний критик

 1.  

Тарас АНТИПОВИЧ

Письменник, книжковий оглядач

 1.  

Наталка БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ

Поет, редактор відділу журналу «Українська культура»

 1.  

Станіслав БОНДАРЕНКО

Поет, книжковий оглядач газети «Киевские ведомости»

 1.  

Михайло БРИНИХ

Літературний критик, письменник

 1.  

Юрій ВОЛОДАРСЬКИЙ

Книжковий оглядач журналу «ШО»

 1.  

Василь ГАБОР

Письменник, літературознавець,

 1.  

Юка ГАВРИЛОВА

Журналіст, літагент

 1.  

Ніна ГЕРАСИМЕНКО

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Ярослав ГОЛОБОРОДЬКО

 

 1.  

Володимир ДАНИЛЕНКО

Письменник, літературний критик

 1.  

Володимир ЄШКІЛЄВ

Культуролог, письменник

 1.  

Юрій ЗАВГОРОДНІЙ

Літератор

 1.  

Валентина КЛИМЕНКО

Заступник головного редактора газети «Україна молода»

 1.  

Юрій КОВАЛЬСЬКИЙ

Головний редактор журналу «Радуга»

 1.  

Андрій КОКОТЮХА

Письменник, журналіст

 1.  

Тетяна ЛОГУШ

Президент міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця»

 1.  

Софія МАЙДАНСЬКА

Письменник, музикант

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Ірен РОЗДОБУДЬКО

Письменник

 1.  

Ростислав СЕМКІВ

Доцент кафедри філології Києво-Могилянської академії

 1.  

Михайло СИДОРЖЕВСЬКИЙ

Головний редактор «Української літературної газети»

 1.  

Галина СТЕФАНОВА

Актриса

 1.  

Дмитро СТУС

Головний редактор журналу «Київська Русь»

 1.  

Людмила ТАРАН

Поет, оглядач журналу «Українська культура»

 1.  

Тарас ФЕДЮК

Поет, віце-президент Асоціації українських письменників

 1.  

Юрій ЧЕКАН

Мистецтвознавець, головний редактор газети «Час»

 

СОФІЯ

 

 

 1.  

Андрій БОБРО

Заступник начальника Управління зв’язків з громадськістю КМУ 

 1.  

Лесь ГЕРАСИМЧУК

Культуролог, літератор

 1.  

Костянтин ДИКАНЬ

Віце-президент Інститут екомоніторинґу і ресурсозберігання

 1.  

Юлія ЄМЕЦЬ-ДОБРОНОСОВА

Літературознавець, доцент філософії Державної академії житлово-комунального господарства

 1.  

Сергій КВІТ

Президент НаУКМА

 1.  

Ольга КРЕКОТЕНЬ

Помічник аташе з питань культури Посольства США

 1.  

Наталія КРИВДА

Викладач філософії Київського Національного університету ім.Шевченка

 1.  

Вікторія ПОЛІНЕНКО

Науковий співробітник Державного центру театрального мистецтва ім.Курбаса

 1.  

Сергій ПРОЛЄЄВ

Президент Українського філософського фонду

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Світлана ШЛІПЧЕНКО

Старший науковий працівник Інституту філософії НАНУ

 1.  

Максим РОЗУМНИЙ

Радник віце-прем‘єр-міністра з гуманітарних питань

 1.  

Катерина ЩОТКІНА

Заввідділу культури газети «Дзеркало тижня»

 

МИНУВШИНА

 

 

 1.  

Сергій ГРАБАР

Письменник

 1.  

Лариса ГОЛОВАТА

Заступник директора Львівської наукової бібліотеки ім.В.Стефаника

 1.  

Костянтин ДИКАНЬ

Політолог, віце-президент Інституту екомоніторинґу і ресурсозберігання

 1.  

Віктор ДУДКО

Ст. науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Юрій ЗАВГОРОДНІЙ

Літератор

 1.  

Степан ЗАХАРКІН

Науковий працівник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Сергій КОВАЛЕНКО

Історик

 1.  

Галина КОВАЛЬЧУК

Заввідділом стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 1.  

Олександер КРАСЮК

Культуролог, перекладач

 1.  

Станіслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ

Заступник директора Інституту історії України НАНУ

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Михайло СИДОРЖЕВСЬКИЙ

Головний редактор газети «Держава і нація»

 1.  

Надія СТРІШЕНЕЦЬ

Керівник Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 1.  

Микола ТИМОШИК

Завідувач кафедри видавничої справи та редагування Київського Національного університету ім.Т.Шевченка

 1.  

Сергій ФЕДАКА

Професор історії Ужгородського університету

 1.  

Ярина ЦИМБАЛ

Науковий співробітник Інституту літератури НАНУ

 1.  

Інна ЧЕРНЯВСЬКА-НАБОКА

Книжковий рецензент «Радіо «Свобода»

 

ОБРІЇ

 

 

 1.  

Олена АЛЕКСАНДРОВА

Головний бібліотекар Національної Парламентської бібліотеки

 1.  

Олександр АФОНІН

Президент Української асоціації видавців

 1.  

Сергій БІЛОКІНЬ

Старший науковий працівник Інституту історії України НАНУ

 1.  

Ірина ГОПАНЧУК

Доцент кафедри  слов‘янської філології КиМУ

 1.  

Костянтин ДИКАНЬ

Віце-президент Інститут екомоніторинґу і ресурсозберігання

 1.  

Андрій КОКОТЮХА

Письменник, журналіст

 1.  

Віктор МЕЛЬНИК

Власний кореспондент газети «Україна молода»

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Галина РОДІНА

Директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»

 1.  

Надія СТРІШЕНЕЦЬ

Керівник Центру формування бібліотечно-інформаційних ресурсів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського

 

ДИТЯЧЕ СВЯТО

 

 

 1.  

Іван АНДРУСЯК

Поет, літературний критик

 1.  

Галина БАБІЙ

Ведуча програм Національної радіокомпанії України: «Ера» – радіо на «Промені»

 1.  

Галина БІЛЕНКО

Заступник редактора журналу «Радуга»

 1.  

Анастасія БОГУСЛАВСЬКА

Журналіст газети «Україна молода»

 1.  

Леся ВОРОНИНА

Письменник, радіожурналіст

 1.  

Олександр ГАВРОШ

Літератор, власкор газети «Україна молода»

 1.  

Галина МАЛИК

Дитяча письменниця

 1.  

Емілія ОГАР

Доцент Української Академії друкарства

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Галина РОДІНА

Директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»

 1.  

Олена РОДІНА

Літературний редактор журналу «Bazaar»

 1.  

Катерина ЩОТКІНА

Заввідділу культури газети «Дзеркало тижня»

 

ВІЗИТІВКА

 

 

 1.  

Сергій ВАСИЛЬЄВ

Оглядач з питань культури газети «Комерсант-Weekеnd»

 1.  

Володимир ВОЙТЕНКО

Головний редактор журналу «КІNО-КОЛО»

 1.  

Ірина ГОПАНЧУК

Доцент кафедри  слов‘янської філології КиМУ

 1.  

Лариса ГОЛОВАТА

Заступник директора Львівської наукової бібліотеки ім.В.Стефаника

 1.  

Дмитро ГОРБАЧОВ

Професор Інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого

 1.  

Сергій ГРАБАР

Письменник

 1.  

Віталій ЖЕЖЕРА

Есеїст, оглядач газети ВР України «Голос України»

 1.  

Віталій КОВАЛИНСЬКИЙ

Науковий співробітник Музею історії Києва

 1.  

Олег КОЧЕВИХ

Завідувач відділу культури журналу «Україна»

 1.  

Олександер КРАСЮК

Культуролог, перекладач

 1.  

Ольга КРЕКОТЕНЬ

Помічник аташе з питань культури Посольства США

 1.  

Юрій КРУЛІКОВСЬКИЙ

Директор Фонду сприяння розвитку мистецтв

 1.  

Василь КУЗАН

Письменник, начальник райвідділу культури на Закарпатті

 1.  

Дмитро МАЛАКОВ

Заступник директора з наукової роботи Музей історії Києва

 1.  

Галина РОДІНА

Директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-Профі»

 1.  

Костянтин РОДИК

Президент Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року»

 1.  

Артур РУДЗИЦЬКИЙ

Президент Української секції Асоціації європейських журналістів - АЄЖ 

 1.  

Людмила ТАРАН

Оглядач газети«Вечірній Київ»

 1.  

Світлана ШЛІПЧЕНКО

Старший науковий працівник Інституту філософії НАНУ

 
Коментарі

 


RSS 2.0 contacts home