Вхід для користувачів
 
27 лютого 2017

Президент АЄЖ А.Рудзицький відвідав стоматологічний факультет НМУ ім. О.Богомольця

Відбувся візит  президента  АЄЖ А.Рудзицького на кафедру хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії  стоматологічного факультету  НМУ ім. Богомольця.

З ним була організована зустріч декана стоматологічного факультету проф. Біденко Н.В., проф. Хоменко Л.А., проф. Воловар О.С. та проф. Маланчука В.О.

Рудзицький А.Й. подякував співробітникам кафедри та університету, які зберігають пам’ять про своїх вчителів та його відомого родича - колишнього зав. кафедрою хірургічної стоматології проф.С.Вайсблата. Зокрема, він повідомив, що в сім`ї батька С.Н. Вайсблата було 14 дітей вижило 11, а також розповів інщі цікаві подробиці життя родини.

Рудзицький А.Й. отримав книгу з тезами науково-практичної конференції, яка була проведена кафедрою хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії сумісно з Українською асоціацією черепно-щелепно-лицевих хірургів (УАЧЩЛХ) 11.01.2008 року та присвячена 120-літтю з дня народження головного стоматолога МОЗ України, заслуженого діяча науки, професора Вайсблата С.Н. (Київ, 2008, 209 ст.).

Професору Вайсблату С.Н. в цій книжці було присвячено 57 сторінок  в яких було наведено фото документів щодо життя та діяльності професора та спогади про нього сучасників, вчителів кафедри хірургічної стоматології та стоматологічного факультету. Зі слів Рудзицького А.Й., він в той же день проінформував дочок   С.Н.Вайсблата ( Любовь Соломонівну 95, років, живе в Німеччині, та Берту Соломонівну, 90 років, живе в Австралії) щодо візиту на кафедру та отриманої книги.

(Проф. Маланчук В.О., Рудзицький А.Й., декан стоматологічного факультету,  проф. Біденко Н.В., проф. Воловар О.С., проф. Хоменко Л.О.)

Усі родичі були в захоплені та висловили щиру здивованість, що в НМУ імені О.О. Богомольця на стоматологічному факультеті та кафедрі хірургічної стоматології, якою з 1932 по1953 завідував Вайсблат С.Н., пам’ятають настільки довго про нього та вшановують його пам’ять, зберігають та примножують наукові дослідження професора. Вони висловили бажання також отримати примірники цієї книги, яка вийшла накладом 1000 примірників, що і було зроблено. Екземпляри цієї книги нині можна знайти у багатьох медичних бібліотеках країни, медичних університетів та на всіх профільних кафедрах стоматології.

(Проф. Маланчук В.О. та  Рудзицький А.Й)

Ця зустріч, яка планувалась у пошуках інформації про родину Вайсблата С.Н. понад 10 років, все ж таки відбулась. Вона стала свідченням спадкоємності часів, зберігання пам’яті про видатних фахівців та вчителів, що допомагає виховувати сучасну молодь.


Інф. Кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургіїНМУ ім.О.Богомольця та АЄЖ
Коментарі

 


RSS 2.0 contacts home