Вхід для користувачів
 
14 травня 2015

Рада посилила відповідальність за погрози журналістам

Верховна Рада посилила гарантії законної професійної діяльності журналістів.

За відповідний законопроект №0924 проголосували 240 депутатів.

Законодавчим актом встановлюються додаткові гарантії безпеки законної професійної діяльності журналістів, зокрема посилено кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти журналістів.

Документ доповнює Кримінальний кодекс низкою спеціальних складів злочинів, якими передбачена кримінальна відповідальність за такі злочинні діяння, як: погроза або насильство щодо журналіста (стаття 345-1), умисне знищення або пошкодження майна журналіста (стаття 347-1), посягання на життя журналіста (стаття 348-1), захоплення журналіста як заручника (стаття 349-1).

Закон також встановлює компенсаційні виплати в разі загибелі або поранення журналістів під час виконання ними професійних обов'язків.

Відповідні доповнення внесено до Закону "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів".

Так, згідно з законом, умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з здійсненням ним законної професійної діяльності каратиметься обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї тяжкого тілесного ушкодження каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.

Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна з боку працівника правоохоронного органу, іншої службової особи щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв'язку з здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності також карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Згідно із законом, вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку з здійсненням ним законної професійної діяльності караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років або довічним позбавленням волі.

Як зазначила народний депутат Ольга Червакова у себе в Facebook, до закону також внесено дуже важливу поправку, яка допоможе журналістам доводити в суді, що їм чинилося перешкоджання.

"Закон доповнено такою приміткою: "Під професійною діяльністю журналіста у цій статті слід розуміти систематичну діяльність особи, пов'язану із збиранням одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет.

Статус журналіста та/або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації, його редакцією або професійною чи творчою спілкою", - написала депутат.

Також за словами Червакової у 171 статті тепер не просто передбачено покарання за ефімерне "перешкоджання", а закон прямо вказує, що ним вважається "незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю".

"Отже, за розбитий мікрофон або поцуплену карточку з відоеорядом тепер можна сісти у в'язницю", - наголошує вона.

Українська правда


 
Коментарі

 


RSS 2.0 contacts home