Вхід для користувачів
 
13 травня 2011

Битва націй

 

За футболом – до Англії, за хокеєм – в Канаду, а найкращі змагання з середньовічного бою – звичайно ж, в Україні. Саме український фестиваль  «Битва націй» має стати провідним змаганням серед прихильників історичної реконструкції Середньовіччя. 

На це щиро сподіваються організатори міжнародного дійства, що другий рік поспіль збирало своїх прихильників на гостинній буковинській землі. Фестиваль вирував протягом 4 днів, з 30 березня по 3 травня. Місцем проведення традиційно лишається Хотинська фортеця – неприступна цитадель, збудована за часів Данила Галицького (13 ст.). Багато учасників, зокрема, команда з Квебека, були щиро вражені величністю старовинного форту і раділи, що будуть змагатися за перемогу у дійсно історичному місці. Цього року в баталіях зійшлися команди шістьох країн. Крім традиційних вже учасників  з України. Росії, Білорусії та Польщі «на розвідку» до молодого фестивалю приїхали команди Італії, Німеччини та канадської провінції Квебек. Титул переможців виборювали у трьох номінаціях – поєдинки 1 на 1, 5 на 5 та 21 на 21.

 Вперед, на ристалище!

“Дуелянтів”, тобто прихильників бою 1 на 1 було багато. Це справжній чоловічий вид спорту. Мартін Гарсіа, іспанець, який виступав за польську команду, поділився своїми враженнями: “Коли на шляху до перемоги вас тільки двоє, не має значення який це вид спорту – середньовічне фехтування, шахи чи теніс. Тільки ти і твій суперник вирішуєте, хто сильніший. У разі поразки винен лише ти сам, але й перемога теж цілком твоя”. Номінація 5 на 5 порівняно нова. Вона з’явилася завдяки тренувальним поєдинкам, коли учасники масових боїв змагалися, розділившись на п’ятірки. Час показав, що такі поєдинки досить цікаві і видовищні, тож їх було винесено в окрему номінацію. Для італійської команди бойові “п’ятірки” взагалі виявились екзотикою, до якої вони з цікавістю придивлялися. “Королівська” номінація 21 на 21 є найбільш видовищною для глядачів, і, певне, найскладнішою для учасників, бо вимагає чіткої дисципліні, продуманої тактики, уміння швидко згуртуватися в непробивну стіну, об яку розіб’ється найпотужніша атака. Учасникам дається до 10 хвилин, щоб вивести супротивників з бою, та зазвичай, доля поєдинку вирішується набагато швидше.

 Кому усміхнулася фортуна?

Слов’янські команди вже другий рік поспіль були фаворитами фестивалю. Російська збірна взяла всі призові місця (“золото”, “срібло” і “бронзу”) в боях 1 на 1 та 5 на 5. У поєдинках 21 на 21  перше місце знов таки за росіянами, Україна виборола друге, Білорусія піднялась на третю сходинку п’єдесталу. Хто і чим відзначився у поєдинках “Битви націй 2011”? За словами Антона Трубнікова, головного організатора події та капітана української команди, всі учасники набагато якісніше підготували свої обладунки і зброю. Білорусія підтвердила репутацію серйозногоі мотивованого суперника, особливо в боях 21 на 21. Україна  в цьому році була на три голови вище по мотивації, - вважає Антон, - і відбір учасників був набагато жорсткішим. Цього разу в команду взяли “не тих, хто хоче, а тих, хто може”. Зважаючи на те, що повним складом команда збирається, як правило, уже на “бойовій” події, учасники, зуміли за два дні згуртуватися в ефективну дієву “армію”, яка блискуче показала себе у номінації 21 на 21. Польська команда, за спостереженнями Антона Трубнікова, залишається на тому ж рівні підготовки, що й минулого року, що вже само по собі непогано, а от німці були не готові до жорсткого повноконтактного бою, що демонстрували інші учасники. Та й обладунки німецької команди не завжди відповідали вимогам турніру. А от хто приємно здивував учасників і глядачів, так це італійці. Хоча по костюмам і обладункам вони виглядали досить скромно, італійські учасники, єдині серед дебютантів, охоче брали учать у масових боях і залишили по собі яскраві спогади. До речі, італійська команда менш відчувала присутність мовного бар’єру, бо серед глядачів було багато українців, що побували в Італії.

 Тож побажання успіху і перемоги членам італійської команди раз по раз звучали італійською мовою. А учасникам з Квебеку дуже сподобалась українська і вони жалкували, що не могли спілкуватись без перекладача. Правда, на ристалищі від канадців чекали більшого, - згадує Антон Трубніков, - обладунки 15 століття, в яких змагались канадці, не викликали жодного зауваження. Але це, на його думку, це не найкращий варіант бойового спорядження для повноконтактного бою. Втім, головної своєї мети – спробувати свої сили в новому проекті, збірна Квебеку досягла. Загалом, у фестивалі взяли участь близько 800 учасників. З них майже 300 чоловік – безпосередньо у “бойових діях”. Призовий фонд фестивалю склав 20 000 євро. Наступного року очікують гостей зі США, а також інших країн світу, оскільки всі чотири дні фестивальні поєдинки транслювалися on-lineі, за попередніми даними, їх переглянуло близько 100 000 людей по всьому світу.

Віра Малій

“Всесвітня служба “Радіомовлення України”, англійська редакція.

  
Коментарі

 


RSS 2.0 contacts home