Вхід для користувачів
 
17 жовтня 2011

Марія Майстрова: УКРАЇНА: КОЗИРІВ БІЛЬШЕ НЕ ЛИШИЛОСЬ…

Моя товаришка повернулася з відпустки – їздила автобусом до Угорщини та Австрії. Окрім позитивних вражень від побаченого, почутого, від смакованого, у неї залишився і прикрий осад від спілкування з кількома членами туристичної групи, які походять з того самого регіону, мешканцям котрого окремі радикально налаштовані і поетично спрямовані естети укупі з футбольними уболівальниками намагаються подякувати за чинну владу.

 «У нашій групі один хлопчина з Донбасу постійно переривав екскурсовода у Будапешті, як тільки той починав розповідати про життя звичайних угорців, репліками «та у вас тут лохи!», «жити не вмієте!», - бідкається досі приятелька. А мені пригадуються власні діалоги з мешканцями Донбасу – тональність та тон їхніх реплік абсолютно подібний до наведених вище. Тож виникає цілком логічне запитання – у мене до них – люди добрі, а навіщо їхати у закордонну поїздку?! Якщо ТАМ – у країнах Європи – «всі лохи», то який сенс туди їхати? Вибачте, але прогулюватись міськими вулицями у спортивному костюмі або у маленькій чорній суконці можна і вдома… та і кава вдома коштує дешевше…

По-друге, також цілком логічне питання виникає у мене на адресу ініціаторів численних проектів ЄС, спрямованих на інформування українців про Євросоюз, про європейську культуру: чи варто уперто уникати проведення інформаційних кампаній на сході і півдні України? Чому так довго і так уперто більшість мистецьких, наукових та освітніх програм від ЄС здійснювались на заході і у центрі України, а не у тих містах і регіонах, які найбільше потерпають від анти західної інформаційної кампанії українських проросійських сил та російських телевізійних каналів?! Можливо, я не маю рації, але загроза непорозуміння між демократичним Заходом та псевдо демократичною Україною ґрунтується не у різному баченні правосуддя – в контексті вироку по справі Ю. Тимошенко та процесу над Ю. Луценком – та у застосування правосуддя вибірково, або у різному розумінні поняття «євроінтеграція» у Києві і Брюсселі, а й у сприйнятті або не сприйнятті тієї європейської моделі поведінки, культури, взаємовідносин у суспільстві, які Європа пропонує українцям? Як відомо, саме українське суспільство неоднорідне, здебільшого штучно поділене за принципом «свій – чужий» (тобто, влада діє у цьому контексті відповідно до механізму «розділяй і владарюй»), а отже, і розуміє європейські цінності, уявляє стиль життя по-європейськи відповідно до цих установок та власного досвіду, який найчастіше базується на побаченому або почутому щодо Євросоюзу.

І чи збагне вартісні моральні цінності, демократичні принципи європейського життя населення Донбасу, АР Криму, Луганщини чи Одещини, залежить серед іншого і від того, чи знайдуть європейські програми ключики до сердець цієї частини України, чи зможуть причарувати своїми культурними, освітніми, інформаційними програмами мешканців цих регіонів. Особливої уваги і українських патріотів. І європейських політиків потребує у цей період саме українське суспільство, адже український політикум своє ставлення до європейських демократичних цінностей уже продемонстрував, і продовжує демонструвати… Європейська інтеграція для багатьох політиків України (незалежно від ідеології чи партійної приналежності) – це можливість «шльопнути» шенгенську візу у свій дипломатичний паспорт і поїхати відпочити до котрогось з європейських курортів… або придбати там собі будиночок, щоби було куди на старість переїхати, подалі від українських реалій… або проїхатись на шопінг до Парижу чи Мілану… На жаль, українські ЗМІ саме таку Європу – відпочинок, магазини, винні тури, нерухомість – українцям і пропонують, не заглиблюючись особливо у повсякденне життя пересічних європейців, не інформуючи належним чином про політику ЄС у різних сферах. Тож європейські політики та чиновники, «відповідальні» за Україну, мають залучити не слабкий інформаційний ресурс для створення в очах українців правдивого образу Європи.
Коментарі

2012-02-19 17:09 оливер
Добавлю, Ходить каждый день в церковь
не значит не хамить и не убивать. По одному человеку нельзя судить о народах,группах людей проживающих на территориях.Нельзя делить людей на группы мы все Украинцы.Мы лучше европейцев.
2012-02-19 16:29 оливер
Я житель Запорожья. Бываю в Европе каждый год, люблю кататься на лыжах. Ездим семьей на машине.Нравиться останавливаться в Вене,Мюнхене,Будапеште,Зальцбурге. Бывая в этих городах и общаясь с людьми которые в них живут могу сделать некоторые выводы.
Во всех странах уровень жизни разный.
Невежество и хамство тоже разные но они есть.
Со мной произошел неприятный случай на Венгерской границе.Переход Чоп.
При оформлении Такс-фри венгерские тамож. нас поставили в очередь,где мы простояли всю ночь 12 часов.В это время они проверяли микроавтобусы.
Догадаться несложно почему.Выйдя из машины размяться моей жене пришлось выслушать в свой адрес грубые оскорбления от женщины из соседней машины старшей по возрасту около 50лет .Поводом для этого стало недовольство что туристы п....ы мешают местным жителям зарабатывать деньги.Мне пришлось вмешаться и рассказать местному мужу о этике.После чего местная чета быстро пересекла границу без оформления такс-фри.Моя дочь слава богу всю ночь спала.Утром

 


RSS 2.0 contacts home