Вхід для користувачів
 


Асоціація Європейських Журналістів

Асоціація Європейських Журналістів в Україні

АЄЖ  в Україні була створена за ініціативи Артура Рудзицького у грудні 2010 року.

Зареєстрована відповідно до українського законодавства, АЄЖ є незалежною некомерційною позапартійною організацією.

Головною метою АЄЖ – є захист прав і свобод українських журналістів.  Окремий напрямок АЄЖ - обмін між українськими і європейськими журналістами й фахівцями в області медіа, участь наших членів в міжнародних  конференціях та конгресах ЗМІ.

Президентом АЄЖ в Україні  є Артур Рудзицький.

Сайт АЄЖ в Україні   -  aej.org.ua

Асоціація Європейських Журналістів (AEJ)- одна з найбільших журналістських організацій (NGO) у Європі.

АЄЖ у Європі була створена в 1961 році у шести країнах ЄЕС. Першими її членами стали 70 журналістів, переконаних у необхідності європейської інтеграції й демократичному шляху, що вірили у потенціал журналістики для сприяння європейської гармонії.
Із цієї причини вони були рішучо налаштовані захищати вільний доступ до інформації та вільну пресу у Європі.

Більшість заходів АЄЖ проходять на національному рівні.  Проте, одна із цілей міжнародної асоціації полягає в створенні зв'язків між окремими журналістами, обміном інформацією, контактами й ідеями.

На сьогодні вже існує близько 30 національних секцій, створених у країнах, що входять у Раду Європи. Членами національних секцій є співробітники ЗМІ, незалежні журналісти, що працюють на телебаченні, радіо, у національних, регіональних газетах і журналах та нових (електронних) засобах масової інформації.
Членство в національних секціях відкрито для всіх журналістів, у тому числі, і представників іноземних ЗМІ, що перебувають у даній країні.

 

Організація АЄЖ

Має статус NGO при ЮНЕСКО й Раді Європи, є членом Європейського руху Комітету з питань свободи ЗМІ при ОБСЄ (Організація по безпеці й співробітництву в Європі). Керівний комітет Рада Європи надала АЄЖ статус спостерігача.

Вільна преса в Європі - є однієї з головних тем для АЄЖ. Тому щорічно національні секції АЄЖ приділяють увагу Всесвітньому Дню свободи друку (3 травня) шляхом організації спеціальних подій і заходів.

На європейському рівні АЄЖ регулюється демократичною структурою, що полягає з Генеральної Асамблеї, Виконавчого комітету, вибраних посадових осіб й Генерального секретаря.
Виконавчий комітет складається з керівників національних секцій, що обирається всіма членами.
Щороку в одній з національних секцій проводять з'їзд (Генеральну Асамблею) АЄЖ.
Національні секції беруть участь у голосуванні й обговоренні на Генеральній Асамблеї через своїх представників.
Щорічний з’їзд дає можливість задовольнити всі питання й проблеми журналістів усього континенту. Генеральна Асамблея також збирається, обговорює й ухвалює рішення, якщо журналістські свободи перебувають під загрозою.


У  листопаді 2018 року на Генеральній Асамблеї було обрано нове керівництво АЄЖ:

• Президент: Отмар Лаходинський, Австрія

• Генеральний  секретарь: Тібор Мацак, Словаччина
• Проблеми у ЗМІ: Уільям Хорслі, Велика Британія

 


RSS 2.0 contacts home