Вхід для користувачів
 


Асоціація Європейських Журналістів

 Асоціація Європейських Журналістів

 Асоціація Європейських Журналістів (AEJ)- одна з найбільших журналістських організацій (NGO) у Європі.

АЄЖ була створена в 1961 році у шести країнах ЄЕС. Першими її членами стали 70 журналістів, переконаних у необхідності європейської інтеграції й демократичному шляху, що вірили у потенціал журналістики для сприяння європейської гармонії.
Із цієї причини вони були рішучо налаштовані захищати вільний доступ до інформації та вільну пресу у Європі.

Більшість заходів АЄЖ проходять на національному рівні.  Проте, одна із цілей міжнародної асоціації полягає в створенні зв'язків між окремими журналістами, обміном інформацією, контактами й ідеями.
АЄЖ разом зі своїм партнером - Європейським центром журналістики (ЕЕК), займається також підвищенням кваліфікації журналістів.

На сьогодні вже існує близько 30 національних секцій, створених у країнах, що входять у Раду Європи. Членами національних секцій є співробітники ЗМІ, незалежні журналісти, що працюють на телебаченні, радіо, у національних, регіональних газетах і журналах та нових (електронних) засобах масової інформації.
Членство в національних секціях відкрито для всіх журналістів, у тому числі, і представників іноземних ЗМІ, що перебувають у даній країні.

 

Організація АЄЖ
 

Зареєстрована відповідно до бельгійського законодавства, АЄЖ є незалежною некомерційною позапартійною міжнародною організацією.
Має статус NGO при ЮНЕСКО й Раді Європи, є членом Європейського руху Комітету з питань свободи ЗМІ при ОБСЄ (Організація по безпеці й співробітництву в Європі). Керівний комітет Рада Європи надала АЄЖ статус спостерігача.

Вільна преса в Європі - є однієї з головних тем для АЄЖ. Тому щорічно національні секції АЄЖ приділяють увагу Всесвітньому Дню свободи друку (3 травня) шляхом організації спеціальних подій і заходів.

На європейському рівні АЄЖ регулюється демократичною структурою, що полягає з Генеральної Асамблеї, Виконавчого комітету, вибраних посадових осіб й Генерального секретаря.
Виконавчий комітет складається з керівників національних секцій, що обирається всіма членами.
Щороку в одній з національних секцій проводять з'їзд (Генеральну Асамблею) АЄЖ. Національні секції беруть участь у голосуванні й обговоренні на Генеральній Асамблеї через своїх представників.
Щорічний з’їзд дає можливість задовольнити всі питання й проблеми журналістів усього континенту. Генеральна Асамблея також збирається, обговорює й ухвалює рішення, якщо журналістські свободи перебувають під загрозою.


У  жовтні  2014 року на Генеральній Асамблеї в австрійському Відні, було обрано нове керівництво АЄЖ:

• Президент: Отмар Лаходинський, Австрія

• Генеральний  секретарь: Тібор Мацак, Словаччина
• Проблеми у ЗМІ: Уільям Хорслі, Велика Британія 

 

Сайт АЄЖ -  www.aej.org

 

Асоціації Європейських Журналістів в Україні

АЄЖ  в Україні була створена за ініціативи Артура Рудзицького, який подав заявку на вступ до АЄЖ у квітні 2009 року.
Протягом 2009 року група українських журналістів брала участь у зборах АЄЖ у Туреччині, а листопаді 2009 року у Маастріхті, де на Генеральному Конгресі АЄЖ було схвалене рішення про створення АЄЖ у Києві.

Навесні 2010 року були ще одні збори АЄЖ у Греції, на яких остаточно АЄЖ в Україні, на чолі з  її керівником Артуром Рудзицьким, отримали офіційний статус Національної секції АЄЖ.
 

Протягом 2010 року АЄЖ-Україна  передала до Секретаріату АЄЖ доповіді і декілька заяв про ситуацію зі свободою слова в Україні. Наші заяви було розповсюджено серед членів АЄЖ у Європі, а також опубліковано на офіційному сайті АЄЖ.
 

Головною метою АЄЖ-Україна – є захист прав і свобод українських журналістів.  Окремий напрямок АЄЖ-Україна  - обмін між українськими і європейськими журналістами й фахівцями в області медіа, участь наших членів в міжнародних  конференціях та конгресах ЗМІ.

Артур Рудзицький,
президент АЄЖ (Україна)  

 


RSS 2.0 contacts home